Varga Juditot és Péterfalvi Attilát is meg akarja hallgatni az EP Pegasus-bizottsága
A testület február második felében érkezik Magyarországra.
A testület február második felében érkezik Magyarországra.
A Katar-gate és az Erasmus-ügy óta a magyar kormány megint felemelte a hangját Brüsszellel szemben – de mi értelme van ennek, ha továbbra is messze van a kasszakulcs, és rengeteget kell még tenni azért, hogy elforduljon a zárban? Erről beszélgettünk Arató Lászlóval, az EUrologus szerzőjével.
A miniszter azonban hagyott magának egy kiskaput: azt mondta, csak akkor mond le, ha neki felróható okokból nem jön össze a megállapodás ebben az ügyben.
Johannes Hahn költségvetésért felelős európai biztos a jövő héten külön-külön fogadja Brüsszelben Varga Judit igazságügyi és Navracsics Tibor területfejlesztési minisztert – tájékoztatta a Népszavát az Európai Bizottság.
Az igazságügyi miniszter szerint „megalapozatlanul hozzák összefüggésbe a bombás plakátokat azzal a tragédiával, amiben egyébként Magyarország egy szívvel áll ki az elesettek mellett”.
A magyar miniszterek szerint a legjobbak közé sorolták a magyar helyreállítási tervet, igazából szinte minden ország ugyanilyen értékelést kapott.
Miközben minden hír arról szól, hogy 3000 milliárd forintot bukhatunk, a kormány állítja: nincs itt semmi látnivaló, minden a terv szerint halad. Orbán Viktor és két minisztere, Navracsics Tibor és Gulyás Gergely reakciója arra, hogy az Európai Bizottság elégedetlen a magyar jogállamisági vállalásokkal, jól jellemzi azt a kétszínűséget, amellyel az elmúlt 8 hónapban kommunikálták az alkudozást: pár tucat törvénnyel palira vehető kincstárnoknak beállítani az Uniót, hízelegni a színfalak mögött, közben pedig a legmocskosabb EU-ellenes propagandát folytatni. A valóságban azonban úgy fest, nem a Fidesznek áll a zászló.
A magyar külügyminiszter elfoglaltsága közmondásos, hiszen folyamatosan úton van, külföldön egyeztet, egyre másra sajtótájékoztatókat tart, így okkal merülhet fel az emberben, hogy mégis mennyi ideje maradhat a győri Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumában végzett munkájára? Nos, ezt az alapítvány sem tudja megmondani.
Magyar Péter a kommentszekcióban visszakozott, miután felhívták a figyelmét arra, hogy amit hiányol, az bizony szerepel a cikkünkben.
Az Orbán-kormány ellenzi, hogy a legújabb parlamenti állásfoglalás megállapításairól is vitát nyissanak a miniszteri tanácsban.
Molnár Katalin neve Baranyai Gábor kirúgásának napján is felmerült már a volt Coreper I. diplomata utódjaként.
Varga Judit igazságügyi miniszter és Didier Reynders jogérvényesülésért felelős uniós biztos is beszámolt a találkozójukról, de egészen mást emeltek ki fő témaként.
A külföldi földvásárlásokat ugyan az állam leállíttatta, azonban az erre létrehozott cég él. Olyannyira, hogy Magyar Péter került az élére.
Az igazságügyi miniszter Washingtonban beszélt arról, mitől működőképes a konzervatív politika.
Kompország meglékelte a kommunizmust. A szabadságot sosem adják ingyen, de azért a szankciók nem érik meg.
Ellátásbiztonsági krízishelyzetet tudnak okozni az Európai Bizottság által bejelentett energiaár-mérséklési tervek – mondta Varga Judit az új brüsszeli javaslatokról.
Magyarország pedig nem támogat olyan javaslatokat a tagállamokat tömörítő Tanácsban, melyek az energiaellátás biztonságát veszélyeztetnék.
Sajtóértesülésekből már szerdán tudni lehetett, hogy ez megtörténik, ám hivatalos forrásból csak csütörtök este érkezett megerősítés.
Varga Judit korábban nem vett fel innen tiszteletdíjat, de az augusztusi jövedelemnyilatkozatában már jelezte: él a lehetőséggel.
A péntek este benyújtott törvényjavaslat az Európai Bizottság követelményeinek akar megfelelni, hogy fizessék ki az uniós költségvetésből az országnak járó eurómilliárdokat.